Binance Sık Sorulan Sorular

Bu yazıda Binance hakkında en çok sorulan soruları ele alacağım.

Binance Nedir?

Binance kripto paraların alınıp satılabildiği dünyaca ünlü bir borsadır. İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı olarak 2018 yılında dünyanın en büyük borsası olmuştur.

Binance Hangi Ülkenin? Binance Kimin?

Binance aslında Çin menşei bir borsadır. Ancak Çin’deki düzenlemeler ve kısıtlamalar sebebiyle Binance merkezi önce Japonya ardından Avrupa’ya taşınmıştır. Binance sahibi ise Changpeng Zhao dur.

Binance TR Kimin?

TRBinance borsasının resmi adı BN TEKNOLOJİ AŞ‘dir. 05.12.2019 kurulan BN TEKNOLOJİ AŞ’nin Yönetim kurulu başkanı ise Şeref Bayırlı‘dır. Ayrıca Şeref Bayırlı Yönetim kurulunun tek üyesi ve şirketin temsile yetkili tek kişisidir.

Binance Ne Zaman Kuruldu?

Binance 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kuruldu. 2018 yılında ise dünyada en çok hacme sahip borsa oldu.

Binance Güvenilir Mi? Ne Kadar Güvenilir?

Binance piyasadaki en güvenilir ve en büyük kripto borsasıdır. Önceki senelerde yaşadığı saldırılar sonucunda belirli bir teminat ayırmış ve kullanıcılara tazminat ödemeyi taahhüt etmiştir.

Binance TR Hesabınızı açmadıysanız; https://www.trbinance.com/

Binance Global Hesabınızı açmadıysanız; https://www.binance.com/

Binance Nasıl Para Yatırılır? Hangi Bankalardan Para Yatırılır?

Binance cüzdanınıza doğrudan banka havalesi yapmak isterseniz TRbinance’a yatırım yapabilirsiniz. Binance global henüz bir türk bankası ile anlaşmış değil.

TRbinance bakiyenizi nasıl Binance Global’e aktaracağınızı bilmiyorsanız; Binance TR den Binance Global’e Aktarma

TRBinance hesabınıza Vakıfbank ve Ziraatbank hesaplarınızdan havale yapabilirsiniz. İşlem hemen sistemde görülür, 1-2 dakika içinde de TrBinance hesabınıza geçer.

Binance Neden Kimlik / Kimlik Fotoğrafı İstiyor?

Tüm dünyada borsalardan kullanıcılarının bilgilerini toplaması istenir. Bunun sebebi ise kara para aklama vs gibi amaçların önünü kesmektir. Yalnızca Türk kullanıcılara veya Türk borsalarına özel bir durum değil bu. Binance tüm dünyada kimlik bilgilerini talep eder.

Kimlik Onayı Olmadan Kullanabilir Miyim?

Evet. Dilediğiniz gibi borsada işlem yapabilir, hesaplar arasında transfer gerçekleştirebilirsiniz. Ancak iş birikiminizi banka hesabınıza çekmeye gelince kimlik onayı yapmanız zorunludur.

Binance Hangi Coinler Var?

2020 yılı itibariyle Binance üzerinde 180+ coin mevcut. Binance da diğer borsalar gibi sürekli olarak yeni coinler listeler. Bu sayı 1 ay sonra 300 olmaz fakat gün geçtikçe sayı artar.

Diğer borsalarda nispeten çok daha fazla coin listelenir. Çoğu borsa belirli ücreti ödeyen herkesi listeler. Uniswap, pancakeswap gibi swap borsaları ise tüm coin ve tokenleri hiçbir şart aramaksızın hatta onaya dahi ihtiyaç duymadan listeler.

Binance Kaç Kullanıcısı Var?

2020 yılı rakamlarında 4.700.000 kullanıcısı olduğu açıklandı. Günlük aktif işlem yapan kullanıcı sayısı ise 400.000’in üzerinde. 2021 yılı için rakamlar henüz açıklanmadı.

Binance Hakkında Bazı İstatistikler

  1. 24 saat içinde rekor işlem hacmi: 15 milyar dolar.
  2. Günlük ortalama işlem hacmi: 3.88 milyar dolar.
  3. 2020 yılında toplam hacim 1.7 trilyon dolar.
  4. Binance Earn üzerinde 2.900.000.000 dolar değerinde kripto varlık.
  5. Günlük 410.000 aktif kullanıcı.
  6. CoinMarketCap üzerinde 50.000.000 kullanıcı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir